Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!
LogowanieGorące Dyskusje:
Graczy na Forum:
Obecnie 7 Gości oraz 0 Użytkowników Online
  Partnerzy i Listy:
  Neverwinter

  TOP50 Gry

  Katalog SEO (moderowany)
  Strona Główna Wszystkie Newsy 2010 rokiem D&D Online! Co na to DDOpl?

  2010 rokiem D&D Online! Co na to DDOpl?

  Kolejna nagroda "Najlepsze MMO", kolejny Update, coraz więcej graczy...

  A my na to, jak na lato!

  I to jakie lato. Poza kolejną nagrodą dla DDO, mamy jeszcze kilka innych, gorących newsów.

  Omówimy przyszłe i obecne zmiany na DDOpl, wspomnimy o nowym update, który właśnie - przynajmniej częsciowo - dotarł na Lamannię. Dodatkowo kilka słów o ankiecie przeprowadzonej przez Turbine, w której miałem przyjemność uczestniczyć (bardzo ogólnie, gdyż wiąże mnie NDA).

  To niesamowite - Dungeons & Dragons Online, któremu jeszcze rok wcześniej przepowiadano klęskę, przeżywa właśnie prawdziwy renesans!

  Prawdziwą reinkarnację ; ]

   

  MMORPG.com - D&D Online: Eberron Unlimited
  "Najlepszym MMO Free to Play roku 2009"

  To już wymyka się kwestiom gustu. Kolejna niezależna strona przyznaję podobną nagrodę:

  MMORPG.com to obecnie jeden z najpopularniejszych na świecie serwisów o grach MMO. Bardzo nowoczesny, duży i ekspansywny, ze schludną i czytelną szatą graficzną. Blogerami w serwisie bywają nie tylko czytelnicy, którzy nota bene potrafią tam zrobić niezłą karierę (Paragus, Teala), ale przede wszystkim ludzie z branży - developerzy, liderzy do spraw społeczności w grach MMO i eksperci z wybranych dziedzin. Strona aktualizowana jest prawie całą dobę i oferuje profil dla niemal każdej gry MMO. Co już samo w sobie wydaje się nie lada osiągnięciem: LINK

  Popularność serwisu oczywiście nie każdemu się podoba - wielu twierdzi, że są lepsze i rzetelniejsze strony, z lepszymi redaktorami, niestety są one zarazem mniejsze i mniej znaczące. Jedynie TenTonHammer wydaje się deptać MMORPG.com po piętach...

  Czy słuszne są te oskarżenia? Wiecie, że lubię mieć swoje zdanie. Myślę jednak, że tym razem lepiej gdy każdy sprawdzi na własną rękę!

  Jedno jest pewne - trudno o bardziej prestiżową nagrodę niż nagroda powyższej strony.

  Nominowani:

  • Atlantica Online
  • Dragonica Online
  • Dungeons and Dragons Online
  • Free Realms
  • Wizard 101

  Zwycięzca: Dungeons and Dragons Online

  Drugie miejsce: Wizard 101

  Argumentacja nagrody jest prosta: to pierwsza gra Free to Play tak wysokiej klasy, wyznaczająca trendy i co ważne - nieprawdopodobnie wręcz udana. Zaskakując cały świat udowodniła, że gry zbudowane jako Free to Play od podstaw wcale nie muszą być lepsze. D&D Online stało się więc pionierem zachodnich F2P, co zapewni tytułowi wieczną pamięć i wyjątkowe miejsce w historii MMO.

  Źródło: LINK

  Myślę, że możemy być z naszej gry dumni ; ).

  PS: Przejrzyjcie komentarze do źródła - z powodu niskiej znajomości Free to Play i DDO, rozwinęła się tam zażarta dyskusja.

  TenTonHammer.com: Nowa recenzja DDO

  Recenzja bardzo dobra jakościowo, dzielona na odbrębne semgenty. Lubię takie recki, bo nawet jeśli nie zgodzę się z podsumowaniem, mam już własne wnioski na temat grafiki, typu rozgrywki czy zastosowanych w grze rozwiązań.

  Oto oceny - w skali amerykańskiej, alfabetycznej:

  Hmm, chyba nieźle, nie?

  Źródło: LINK

  Krótko o ankiecie dla Turbine

  Krótko, choć szczerze mówiąc wolałbym się szeroko rozpisać. Niestety, muszę przestrzegać NDA, czyli Non Disclosure Agreement, które zobowiązuje mnie do milczenia.

  Powiem więc tylko, że Turbine wyraźnie skupia się na sferze socjalnej DDO, a raczej - na jej usprawnianiu. W ankiecie padło dużo bardzo konkretnych pytań, do tego stopnia celnych, że proponowane mi pomysły najchętniej oceniłbym na "tak, kodujcie to wszystko jak najszybciej!".

  Kto zna LotrO i WoW, być może za jakiś czas poczuje się w DDO jak w domu. Sprawa nie tyczy się bowiem tylko interfejsu, ale i dostępnych w grze rozwiązań, może i nawet budynków... Ale o tym dowiemy się najprędzej z Lamanni, tudzież wywiadów z developerami. Może już czas na wywiad dla DDOpl?

  O ankiecie poinformował bardzo tajemniczy typ: LINK

  To nowy pracownik Turbine... przyznam, że ma imponujące doświadczenie - to autor wielu kultowych podręczników do D&D: LINK

  Festivult Jester wyrusza...

  Festivult zakończony, a sympatyczny klaun ryzykujący życiem na dachach i wieżach Stormreach zbiera manatki!

  A raczej zbiera monetki, dlatego jeśli macie jeszcze coś do oddania, warto to zrobić do poniedziałku. Dokładnie 11.01.2010 Jester opuści nas na kolejne 11 miesięcy.

  Oczywiście monety można zachować na rok następny, pytanie tylko, czy warto by zajmowały nam miejsce w banku?

  Usprawnienia naszego forum

  forum.ddopl.com
  forum.ddopl.com

  Nowe opcje w Profilach

  Myślę, że niejeden z Was już to zauważył - w Zarządzaj Profilem / Profil pojawiły się 3 nowe pola:

  1. Serwer
  2. Postacie
  3. Opis

  Pierwsze dwa z nich, to próba rozwiązania odwiecznego problemu - znam kogoś na forum, ale nie wiem kim jest w grze! Lub odwrotnie, wedle uznania. Pole ostatnie, to zgodnie z duchem naszego portalu, miejsce dla pomysłowych i kreatywnych. No i oczywiście indywidulistów.

  Jak z nich skorzystać?

  1. W rozwijanym polu Serwer podstawione są nazwy dostępnych graczom serwerów, z pomienięciem Lamanni, jako że jest to serwer testowy. Wybieramy serwer, który możemy określić jako nasz główny, "domowy".
  2. W kolejnym polu: Postacie, wpisujemy pierwsze imiona naszych najczęściej używanych herosów. Pole to jest co prawda dowolne, ale radzę używać go z rozsądkiem, gdyż zawsze możemy Ci je wyłączyć. Or worse.
  3. Opis to już pełna dowolność. Oficerom i liderom gildii radzimy wykorzystać to pole na informacje o tym właśnie statusie. Pozwoli to nowym graczom szybciej znaleźć się w Waszej gildii. Pozostali mogą tam wpisać cokolwiek, co nie godzi w nasz regulamin... oraz zdrowy rozsądek. Odrobina dobrego wychowania i pokory również nie zaszkodzi.

  Ja... przypomnę może jeszcze raz (klik): pola dowolne to wyraz zaufania do naszych dość wyjątkowych użytkowników (to nie wazelina, ale fakt). W przypadku nadużyć będziemy zmuszeni je wyłączyć. A tego byśmy nie chcieli : ).

  Spis Artykułów do Publikacji

  W związku z nawałem pracy jaki mam na głowie i sporą liczbą artów do wrzucenia na stronę, pomyślałem że warto bym żadnego nie przegapił.

  Mam więc do Was prośbę - rejestrujcie swoje teksty w tym oto temacie: LINK

  Dzięki temu szybciej pojawią się na stronie.

  Zmiany w Portalu

  Zacznę od najbardziej widocznego. Tagi!

  Kilka dni temu zaimplementowaliśmy system tagów dla treści. Obyło się to kosztem dolnego banera na reklamę, który szczerze mówiąc stanowił głównie walor estetyczny (oczywiście dla tych wspierających, którzy naszych reklam nie blokują ;P).

  Jak działają tagi? To bardzo proste. Każdy artykuł posiada (lub będzie posiadał niebawem) krótkie słowa opisujące jego treść. Słowa te znaleźć można pod artykułami, newsami i pod niemal każdym innym tekstem jaki znajdziecie. Wystarczy kliknąć którekolwiek z nich, by przenieść się do listy artykułów z tym tagiem powiązanych.

  Dodatkowo, na dole strony dostępne jest zestawienie najpopularniejszych tagów, których rozmiar zależy od tego, jak często ich używamy. Po prawej stronie artykułów znajdują się również tagi losowe - te mają na celu dostarczać pomysłów na lekturę. Hehe, sam nie raz z nich korzystam.

  Przydatność tagów to ich główne zastosowanie, dlatego też chciałbym wiedzieć, co o nich myślicie. Przydają wam się?

  Acha, przypominam, że każdy Wolny Autor może dodawać własne słowa! Oddzielamy je przecinkami. Pamiętajcie tylko, by nie używać spacji  - powoduje ona brzydkie łamanie linii. Używajcie dolnego podkreślnika, np. wolny_autor, festivult, punkty_turbine. Słowa muszą ściśle dotyczyć treści artykułu.

  Nowe działy w Portalu oraz zmiana podejścia

  Już na dniach powinny się u nas pojawić nowe działy. Szczegółów na razie nie podam, bo nie są do końca ustalone, ale wydaje się że przearanżujemy nasze Poradniki i dodamy szybsze kategorie dla artykułów użytkowników. Dlaczego szybsze? Bo pozbawione mojej moderacji!

  Tak więc idziemy jeszcze dalej, tworząc tu powoli mały Hyde Park : ). To Wy oceniacie artykuły, więc także i Wy będzie je swoimi ocenami moderować. Wtrącać się w to nie muszę, choć chętnie posłużę Wam jakąś radą. Więcej szczegółów jak już wszystko przygotujemy.

  Ponadto przygotujemy dla Was tekst o tym, jak zostać Wolnym Autorem. To naprawdę proste, pod warunkiem że rzeczywiście chcecie pisać.

  Aktualizacja serwera testowego "Lamannia"

  Nadchodzi Update 3?

  Tolero z ddo.com:

  ...coś fajnego dla naszej Llamy, czego sam nie mogłam się doczekać - piszę właśnie ostatnie szczegóły rozpiski (release notes? -red) dla kopiowania postaci! Wspominałam o tym trochę na forum jakiś czas temu. W czwartek (07.01.2010? -red) będę mieć dla Was więcej informacji jak to działa i z czym się to je, ale ogólnie rzecz biorąc: to nowość dla Llamy na nowy rok! Oczywiście na razie to tylko beta, więc spodziewam się "dziwnych" zachowań klienta, ale na pewno jest to krok w dobrym kierunku. Argh, wracam do pisania, a Wy czekajcie na info jak to ma działać i co będziecie testować. (ang: "and what you’ll be previewing and all that.")

  Kopiowanie postaci z live serverów na serwer Lamannia? Jeśli dobrze rozumiem, to po około 4 latach próśb i gróźb wreszcie się doczekamy! No ale może darujmy sobie te złośliwości, bo mimo wszystko byłaby to bardzo przydatna funkcja.

  Ale to nie informacja o kopiach tak rozgrzewa, ale ostatnie zdanie cytatu...

  Czyżyby nowe przygody do testowania? Nowe funkcje? Ów tajemniczy sklep w Searing Heights?  A może nowe klasy lub rasy, jak sugerował nam dziś Shagh na shoutboxie?

   

  Nasz ceniony Użytkownik Sarr jest z nami od: piątek, 07 sierpnia 2009.


  Ankiety DDOpl:
  Jakim typem gracza mógłbyś siebie określić?
  o.0 - 37.6%
  Bardziej każual niż hardcore - 6.9%
  Bardziej hardcore niż każual - 8.6%
  Jestem każualem - 12.2%
  Jestem hardcorem - 16.7%
  Każualowy hardcore - 8.6%
  Te określenia do mnie nie pasują - 9.4%
  Ta ankieta już się zakończyła
  Partnerzy i Listy:
  Neverwinter

  TOP50 Gry

  Katalog SEO (moderowany)
  Odwiedź nas : )