Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!
LogowanieGorące Dyskusje:
Graczy na Forum:
Obecnie 9 Gości oraz 1 Użytkownik Online
Partnerzy i Listy:
Neverwinter

TOP50 Gry

Katalog SEO (moderowany)
Strona Główna Wszystkie Newsy Update 3 - Patch 1 już dziś!

Update 3 - Patch 1 już dziś

Informacja: Serwery online!

DnD Online: Update 3 - Patch 1
DnD Online: Update 3 - Patch 1

Czas na kilkugodzinną przerwę techniczną... Yay!..

W Ameryce kończy się ona koło południa, a u nas niestety wypada w środku dnia. Taki los. Ale jak mówią starzy krasnale, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło!

Zapraszamy do przeglądu nowych artykułów, przypomnienia o Patch 1, oraz do pogawędki na naszym forum: LINK

 

Co warto zobaczyć?

Ostatnim czasem w Portalu pojawiło się sporo nowego...

Coś dla fanów klimatu i... Myślenia

Vellthorn: "Nauka Świadomości"

Polski Portal DnD Online: Artykuły
Polski Portal DnD Online: Artykuły

Powiało grozą. Niejaki Hilt wyskrobał dla nas opowiadanie o pewnej dość nietypowej postaci... Bo czy często spotykamy się w fantasy z mechiczno-bioniczno-magicznymi konstruktami? Do tego myślącymi za siebie?

No chyba nie. Lecz perspektywa tematu może tu być nieco szersza - pokazuje on bowiem, że to, co my uznajemy za pewne i oczywiste, dla innych może już być wątpliwe lub zgoła nieprawdziwe. A jakoś się przecież dogadywać musimy... Granie czy nawet życie "solo" nie należy bowiem do wyborów najrozsądniejszych.

Wracając jednak do Eberronu - Warforged, czyli wg. Hilta "Zbrojnokut" lub "Zbrojnokuty", widzi świat nieco inaczej niż my, ludzie, elfy, krasnoludy i niziołki. Choć nie oznacza to wcale, że jest od nas głupszy... ; )

"Nauka Świadomości"LINK

Rozważania nad grami cRPG

Polski Portal DnD Online: Artykuły
Polski Portal DnD Online: Artykuły

 

Tym razem do przemyśleń zaprasza nas Shagh, 20. poziomowy Mnich - postrach na dwóch (dość krótkich) nogach oraz oficer Gildii DDOpl.

Zachaczając o wiele kultowych tytułów z gatunku "erpegie", stawia w swym artykule dość ważne i elementarne pytanie: ile RPG jest w... cRPG?

No właśnie, jak to jest z "odgrywaniem ról" wykorzystując bezduszny komputer?

Rozważania nad grami cRPG: LINK
 

Mechanika i Podstawy D&D Online

Skille, czyli umiejętności postaci

DnD Online: SkillsDnD Online: SkillsDnD Online: SkillsDnD Online: SkillsDnD Online: Skills

Gardianos przygotował ostatnio aż 2 artykuły - nie licząc co najmniej kilku na forum, czekających na publikację.

Pierwszy z nich opisuje elementarny system, z którym pewnego dnia styka się chyba każdy gracz DDO - Skills. Aby móc rozwijać skille, czyli umiejętności postaci manualnie, należy zboczyć ze ścieżki ("Path") lub stworzyć swą postać własnoręcznie ("Customize" w menu "Create Character"). Róbcie to jednak dopiero, gdy macie już o DDO jakieś pojęcie - postać która zejdzie ze ścieżki, już nigdy na nią nie wróci!

Opis systemu Skills znajdziecie poniżej.

Skille, czyli umiejętności postaci: LINK

DnD Online: SkillsDnD Online: SkillsDnD Online: SkillsDnD Online: SkillsDnD Online: Skills

Ranger - Opis Klasy

Kolejny art Gardianosa opisuje często niedocenianą w DDO klasę - Rangera. Postać o wielu rolach, jednak z przewagą "mocnego", tudzież "szybkiego" uderzenia, lub tzw. Arcane Archer.

Pamiętam, gdy jeszcze przed premierą "Eberon Unlimited", Ranger z prestiżowymi enhancementami "Tempest" uchodził za najpotężniejszą możliwą postać. Co ciekawe, nie był to wtedy elf Ranger, a krasnolud!

Oczywiście w grę wchodziły bardzo potężne bronie, możliwe od uzyskania jedynie przez crafting - Rapier z cechami "Wounding" i "Puncturing" (tzw. WoP). Czasem wykonywano je również z umagicznieniem "Transmuting".

Nie wiem czy ta taktyka jeszcze się sprawdza, ale na pewno Ranger to wciąż potencjalnie najszybsza postać w DDO

Ranger - Szczegółowo: LINK

PS: Artykuł opisuje podstawy klasy w naszym rodzimym języku. Ale jeśli ktoś z Was ma chęć temat poszerzyć o rady lub przemyślenia - piszcie, a znajdą się w tej kategorii.

  top-iconNa szczyt

 

 

Polska "Recenzja" D&D Online: Eberron Unlimited

Kilka dni temu serwis Gry-Online.pl przeprowadził kolejny już przegląd darmowych gier MMO - to trzecia część cyklu. Zbawienny cel, lecz i mała wtopa z "recką DDO".

DnD Online - Gry-Online.pl
DnD Online - Gry-Online.pl

Tutaj przeczytacie tekst: LINK

Ja może nie będę za wiele komentował - ale recenzją to to nie jest, a raczej mało rozbudowaną zajawką nacechowaną jakimś tam pierwszym wrażeniem. Autor wykazuje się nawet nie tyle niechęcią do gry, co po prostu niewiedzą po góra kilku godzinnej rozgrywce. No i nieznajomością tematu.

A tak się MMO nie ocenia. Oczywiście, nikt nie ma czasu grać w 10 gier przez 7 dni każda i potem o nich pisać, ale oczekiwałbym od recenzenta nieco więcej. Poza tym, niektóre stwierdzenia może i brzmią "profesjonalnie", tzn. sucho i informacyjnie, ale problem w tym, gdzie się w nich podział sens.

Np. taki cytat:

Sama rozgrywka bazuje na wykonywaniu kolejnych questów. Jednak Ci, którzy spodziewają się mozolnego i czasochłonnego wybijania w pojedynkę kolejnych mobów, mogą czuć się rozczarowani.

To znaczy że jak, nie jest to już zaletą gry? Brak monotonii może dziś kogoś rozczarować? Interesujące.

Ja rozumiem, "co poeta mógł mieć na myśli", ale niewiele osób powyższe zdanie odczyta w sposób pozytywny. DDO nie jest grą, która zasługuje na lekceważace traktowanie - jest to gra F2P roku 2009 według największych zachodnich Portali.

Także następnym razem prosimy Redakcję Gry-Online o rzetelne, merytoryczne artykuły. Jeśli oczywiście stać Was na takie, w co ja osobiście bardzo wierzę.

I jeszcze raz link do artykułu - bo jak to się mówi, lepszy rydz, niż nic: LINK

PS: Gry-Onlinowe'owa zajawka może i straszna nie jest, autor miejscami się starał - ale jako Portal o wciąż mało znanej w Polsce grze "D&D Online" oczekiwalibyśmy czegoś kilka poprzeczek wyżej.

Oficjalna Notka o Przerwie Technicznej

Oto co napisała Tolero:

Serwery DDO zostaną wyłaczone w Czwartek, 18-stego Lutego od godziny 12:00 do 18:00 [(12:00 PM Eastern (-5 GMT)] celem wprowadznia Urodzinowej Aktualizacji do DDO.  Dziękujemy za Waszą cierpliwość i do zobaczenia w grze już niebawem!

Kilka postów niżej potwierdziła również, że Aktualizacja zawierać będzie również Patch 1, dostępny od około tygodnia na Lamannii.

Źródło: LINK

Co w Patchu?

Polski Portal DnD Online: Tempest Spine, 16.02.2010
Polski Portal DnD Online: Tempest Spine, 16.02.2010

Wiemy tylko to, co już pisaliśmy - dla przypomnienia oto lista zmian, które mogą, ale nie muszą dziś stać się rzeczywistością: LINK

Nie wiedzieliśmy jednak, że Patch 1 przyniesie nam również Aktualizację związaną z 4. Urodzinami DDO! Ciekawe, co też tak skrzętnie przed nami ukryto...

Jedyna informacja jaką mamy to to, iż każda postać stworzona przed dzisiejszą Aktualizacją dostanie od Turbine jakiś prezent. W zeszłym roku było to "Ressurection Cake", a cóż dostaniemy w tym roku? Zobaczymy po 17stej : ).

Informacja o planowanych prezentach: LINK

 

Ho, ho, ho! Nie, zaraz, to już było... A swoją drogą, nie zastanawiało Was nigdy jakim cudem martwa postać zjada ciastko by siebie wskrzesić?

Zaiste, potężna ta magia...

top-iconNa szczyt

 

Nasz ceniony Użytkownik Sarr jest z nami od: piątek, 07 sierpnia 2009.


Ankiety DDOpl:
Jakim typem gracza mógłbyś siebie określić?
o.0 - 37.6%
Bardziej każual niż hardcore - 6.9%
Bardziej hardcore niż każual - 8.6%
Jestem każualem - 12.2%
Jestem hardcorem - 16.7%
Każualowy hardcore - 8.6%
Te określenia do mnie nie pasują - 9.4%
Ta ankieta już się zakończyła
Partnerzy i Listy:
Neverwinter

TOP50 Gry

Katalog SEO (moderowany)
Odwiedź nas : )