Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!
LogowanieGorące Dyskusje:
Graczy na Forum:
Obecnie 6 Gości oraz 2 Użytkowników Online
Partnerzy i Listy:
Neverwinter

TOP50 Gry

Katalog SEO (moderowany)
Strona Główna Wszystkie Newsy Wywiad: Revamp Gildii w Update 5

Wywiad: Revamp systemu Gildii i Nowa Rasa

Naprawdę potężne zmiany. I to już niedługo, bo w te wakacje!

D&D Online na PAX - Zdjęcie Jerrego z DDOCast
D&D Online na PAX - Zdjęcie Jerrego z DDOCast

Poniżej przedstawiamy Wam wywiad przeprowadzony przez TenTonHammer, przetłumaczony przez naszego użytkownika Majcefa.

Za zdjęcia dziękujemy DDOCast!

Matt: Cześć, tu Matt z TenTonHammer! Poprowadzę teraz wywiad z Fernando Paiz który jest Głównym Producentem (Executive Producer) DDO. Powiedz nam, co możemy tu dziś zobaczyć?

Fernando: Oczywiście. [trochę mało spójną tą wymianę zdań mieli] Będziemy w stanie pokazać wam dziś demo Update 4 i dać przedsmak paru innych rzeczy zbliżających się w tym roku.

M: Świetnie, świetnie.

F: Zaplanowaliśmy sześć Update'ów na 2010, pierwszy, Update 3, był już wprowadzony w lutym. Dodaliśmy kilka bezpłatnych wysoko poziomowych przygód dostępnych dla wszystkich graczy.

Update 4 pojawi się w DDOStore 9. kwietnia i wcześniej dla naszych graczy VIP, 5. kwietnia. - Fernando Paiz, DDO Executive Producer

Usunęliśmy też system "leveling sigils", czyniąc grę generalnie bardziej bezpłatną i przystępną dla wszystkich graczy i dodaliśmy poziom trudności "casual", kolejną część tej przystępności dla niektórych spośród nowych graczy, których udało nam się zdobyć.

M: Muszę to powiedzieć - usunięcie leveling sigils - super sprawa.

F: (śmiech) Tak, mieliśmy z początku pewne wątpliwości, więc zdecydowalismy się wrzucić Leveling Sigils od razu, ale była to jedna z tych rzeczy które musieliśmy zrobić, gdy większość, szczerze mówiąc, nie miała zielonego pojęcia jak się sprawy potoczą. Ale cieszymy się, że mogliśmy Sigile usunąć, gdyż powodowały one zgrzyty w grze, których nam nie potrzeba.

Wróćmy jednak do nowości: Update 4 nazywa się "Sentinels" (Wartownicy/strażnicy dop.tłum) i jego fabuła osadzona jest w Domu Deneith. Sentinels to prostu mieszkańcy dzielnicy Deneith, elitarni najemnicy, miecze-do-wynajęcia utrzymujący porządek, ale są również oddziałem, do którego zwracają się o pomoc Coin Lords i prosty lud Stomreach.

Sam pakiet przygód ma CR 7 (CR=SW - Skala Wyzwania), ale oczywiście z poziomem trudności casual można grać na tak niskich poziomach jak piąty lub niższy (ja robiłem na 4-tym, dop. Sarr), jeśli jest się naprawdę ambitnym. A nawet na jedenastym czy dwunastym i dzięki poziomowi trudności Elite, nadal otrzymywać rozsądne ilości punktów doświadczenia.

Po raz pierwszy wypuszczamy Update'a z wbudowanym poziomem trudności Epic, więc gracze będą mieli możliwość grania na poziomie 20. wraz z drużyną dwudziestolevelowców, by zdobyć najlepsze skarby w tym lochu. Te mogą zostać ulepszone do wersji epickich, które gracze na pewno polubią.

Możemy również ogłosić pewne usprawnienia kont bankowych postaci, które będą dostępne w DDOStore. Możliwe będzie odblokowanie 2 kart dla każdej z postaci przez DDOstore.

top-iconNa szczyt

Wywiad: Revamp systemu Gildii i Nowa Rasa Str. 2

F: W najbliżyszym miesiącu lub coś koło tego mamy zamiar wprowadzić połączenie z Facebookiem (już jest, dop. Sarr), dzięki któremu będzie możliwość skonfigurowania DDO tak, by automatycznie umieszczało niektóre z twoich osiągnięć na Twoim profilu. Dodamy również nowe możliwości płacenia za grę, oparte na zleceniach/ofertach, by gracze mieli możliwość zdobycia Turbine Points za darmo przez wykonywanie różnych rzeczy, np. badań dla naszych partnerów itp.

M: Bardzo fajnie.

F: Będziemy w stanie zaprezentować tu wam nieco. Pokażemy wam tyle z Update 4, ile zechcecie zobaczyć. Raz jeszcze, [Adventure Pack] nazywać się będzie "Sentinels". Dla wszystkich graczy pojawi się w DDOStore 9. kwietnia i wcześniej dla naszych graczy VIP, 5. kwietnia. Czyli całkiem niedługo.
 

Całkowicie odświeżamy nasz system gildii tworząc coś podobnego do systemu Favor. - Fernadno Paiz, DDO Executive Producer

F: Na póżniej w trakcie tego roku mamy przygotowane różne świetne nowości, z czego wszystkie większe to bajery ; ) dla gildii. Całkowicie odświeżamy nasz system gildii tworząc coś podobnego do systemu Favor (zasług), a zarazem innego, gdzie zyskujesz "Status" dla swojej gildii przez osiąganie konkretnych celów w świecie gry.

Wszyscy mogą razem pracować by zyskiwać Status dla swojej gildii, by odblokować pewne świetne nagrody. Chyba najfajniejszą jaką dziś ogłaszamy są gildyjne statki powietrzne - a więc mowimy tu o housingu w grze, planujemy się zakręcić wokół tego.

Inaczej niż w innych MMO, prócz posiadania prywatnej przestrzeni do spotkań, którą można personalizować oraz dodawać pewne opcje czy ulepszenia tej spólnej przestrzeni, nasze gildyjne statki dodają możliwość podróżowania z różnych punktów w Stormreach do innych od początku, oraz dawać możliwość odblokowania dostępu do bardziej odległych partii świata jeśli was to kręci poprzez NPC, który was tam zabierze.

M: Wow! A czy w statku gildii każdy może udać się do innego miejsca czy gdzie statek się uda, tam jest i tam można z niego zejść?

F: (uśmiech) Nie, nie, ze względu na różnice poziomowe i wszystko inne gracze będą mogli udawać się do różnych miejsc. W sumie najważniejsza jest możliwość zbudowania prywatnego spersonalizowanego mini-swiata na statku gildinym dla Ciebie i członków Twojej gildii, dzięki czemu gdy idziesz do domu aukcyjnego, będziesz to robił z członkami Twojej gildii.

Będzie oczywiście konieczność chodzenia po mieście, nie chcemy przecież żeby świeciło ono pustkami, prawda? Nadal trzeba będzie dostać się do wejścia do przygód czy przynajmniej dostać się do wieży dokowania dla statków powietrznych (uśmiech) by się na nie dostać.

Jednak wiele rzeczy, które robi się w mieście można będzie robić na statkach, jeśli tylko zamówi się i umieści tam odpowiednich NPC. Pozwoli to stworzyć mocniejszą społeczność w Twojej gildii, gdyż będziesz miał z nią kontakt na statku cały czas.

M: Czyli będzie można zrobić takie rzeczy, jak dom aukcyjny w holu Twojej gildii.

F: Dokładnie tak. Ale wszytko potrzeba umieścić, więc Twoja gildia będzie musiała się zdecydować by to tam wstawić.

M: Jak mniemam będą też punkty do zdobycia by odblokować dostęp do różnych NPC?

F: Zgadza się. Będą punkty do zdobycia, na zasadzie odpowiednika statusu [gildii]. Nie jesteśmy jeszcze co prawda gotowi, by mówić jak dokładnie będzie to wyglądać, ale możliwym będzie osiągnięcie różnych poziomów statusu i dzięki temu umieszczenie tam różnych NPC i udogodnień dla statku. I co warto zaznaczyć, to że masa, a de facto większość, czy całość tych usprawnień będzie można umieścić tam za wirtualne złoto w grze. Nie będzie to więc rzecz do kupienia tylko za TP.

Będą oczywiście ekskluzywne produkty w sklepie (DDOStore - dop. tłum.) i ulepszenia oraz możliwość zapłaty przy użyciu TP, ale zawsze będzie możliwość zapłaty złotem z gry. Jak łatwo się domyślić duże gildie graczy, którzy już osiągnęli wysoki status i bogactwo w naszym świecie Eberronu, będą w stanie od razu dodać to wszystko do statku i nie będą musieli wydawać TP, chyba, że zechcą.

top-iconNa szczyt

Wywiad: Revamp systemu Gildii i Nowa Rasa Str. 3

F: Później w ciągu roku przybędzie nam również rasa półorków. To będzie na prawdę super i choć myślę, że każdy gracz DnD już to wie, to powiem, że jest to rasa z premią do siły. Także w pewnym momencie zobaczycie całą paradę półorczych barbarzyńców i wojowników przybywających do miasta (uśmiech), to będzie coś naprawdę super.

Pracujemy nad usprawnieniami: UI, silnika gry, przedmiotami zmieniającymi wygląd i oczywiście nad całą masą innych, nowych rzeczy - Fernando Paiz, DDO Executive Producer

Pracujemy również nad bardzo oczekiwanymi usprawnieniami UI (interfejs, czy też "międzymordzie", hehe, użytkownika - dop. tłum.), pewnymi usprawnieniami silnika gry, również przedmiotami zmieniającymi wygląd i oczywiście nad całą masą innych, nowych rzeczy (najprawdopodobniej przygód - dop.tłum.), które zobaczycie w tym roku.

M: Ok (kiwa głową)
.

F: A więc to jest pierwszy rzut oka na statki powietrzne. Wszystko co możemy wam dziś pokazać to ten jeden screen. Warto spojrzeć, niestety to wszystko, co wolno nam dziś pokazać. Statek na pierwszym planie to zupełnie nowy model. Gracze będą w stanie zdobyć różne rozmiary statków, które będą zawierać więcej udogodnień i załogi oraz graczy w danej chwili, więc im większy status osiągniesz, tym większe i bardziej unikatowe statki będziesz mógł zdobyć i lepiej dostosować ich wygląd i klimat.

M: I nie ważne ile bym Ci nie oferował, czym bym nie próbował Cie przekupić, to wszystko, najlepsze co możesz nam pokazać to jest ten jeden obrazek?

F: (uśmiech) Dziś tylko ten obrazek, ale wiesz, kup mi drinka później i możemy trochę podrążyć temat już bez kamery.

(To oczywiście żarty: TenTonHammer nawiązuje do popularnego, angielskiego żartu z "This Lousy T-Shirt", a Fernando rewanżuje się równie mało poważnie, symulując stawianie drinka kobietom - dop. Sarr)

M: Ok, w takim razie jeszcze sobie pogadamy (śmiech).

F: Spoko, mnie pasuje. Świętnie, to już wszystko co mieliśmy omówić, ale mamy demo "Sentinels" i możemy Was przeprowadzić przez tak wiele lub tak niewiele jak tylko chcecie.

M: Pozostańmy przy wiele!

F:
Super, choć więc zobaczyć wiele.

Więcej zdjęć (dzięki Jerry!):

Za tłumaczenie tego pełnego informacji wywiadu dziękujemy Majcefowi.

Jeśli go zachęcicie, na pewno przygotuje dla Was więcej. Piszę to, bo podobno mamy nowe dziewczyny w Gildii DDOpl, do tego, cytuję: ładne ; ).

top-iconNa szczyt

 

Nasz ceniony Użytkownik Sarr jest z nami od: piątek, 07 sierpnia 2009.


Ankiety DDOpl:
Jakim typem gracza mógłbyś siebie określić?
o.0 - 37.6%
Bardziej każual niż hardcore - 6.9%
Bardziej hardcore niż każual - 8.6%
Jestem każualem - 12.2%
Jestem hardcorem - 16.7%
Każualowy hardcore - 8.6%
Te określenia do mnie nie pasują - 9.4%
Ta ankieta już się zakończyła
Partnerzy i Listy:
Neverwinter

TOP50 Gry

Katalog SEO (moderowany)
Odwiedź nas : )