Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!
LogowanieGorące Dyskusje:
Graczy na Forum:
Obecnie 9 Gości oraz 3 Użytkowników Online
Partnerzy i Listy:
Neverwinter

TOP50 Gry

Katalog SEO (moderowany)
Strona Główna Wszystkie Newsy CD Project Bez Prądu
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image /home/sarr/public_html/ddopl.com/images/stories/newsy/2011_12_21/bpromo1562.jpg
There was a problem loading image /home/sarr/public_html/ddopl.com/images/stories/newsy/2011_12_21/bpromo1562.jpg
There was a problem loading image /home/sarr/public_html/ddopl.com/images/stories/newsy/2011_12_21/baldur.jpg
There was a problem loading image /home/sarr/public_html/ddopl.com/images/stories/newsy/2011_12_21/baldur.jpg
There was a problem loading image /home/sarr/public_html/ddopl.com/images/stories/newsy/2011_12_21/7610500.jpg
There was a problem loading image /home/sarr/public_html/ddopl.com/images/stories/newsy/2011_12_21/7610500.jpg
There was a problem loading image /home/sarr/public_html/ddopl.com/images/stories/newsy/2011_12_21/261688234.jpg
There was a problem loading image /home/sarr/public_html/ddopl.com/images/stories/newsy/2011_12_21/261688234.jpg
There was a problem loading image /home/sarr/public_html/ddopl.com/images/stories/newsy/2011_12_21/torment.jpg
There was a problem loading image /home/sarr/public_html/ddopl.com/images/stories/newsy/2011_12_21/torment.jpg
There was a problem loading image /home/sarr/public_html/ddopl.com/images/stories/newsy/2011_12_21/203981796.jpg
There was a problem loading image /home/sarr/public_html/ddopl.com/images/stories/newsy/2011_12_21/203981796.jpg

CD Project Bez Prądu

Wieści od przyszłego wydawcy Dungeons & Dragons

Jedna informacja od CD Project, a w polskim fandomie DnD i Magic: The Gathering istny renesans aktywności.

Nie licząc powyższego, znaleźliśmy dla Was 2 obszerne wywiady. I choć trudno z nich wyłowić jakieś konkrety, wspólnymi siłami spróbujemy... : )

Kto odłącza korki

Człowiek stojący na czele nowego w CD Project zespołu do Gier bez prądu to Artur Machlowski.

Z naszych informacji wynika, że do tej pory pełnił on obowiązki Dyrektora Generalnego w Agencji Valikiria, oraz Redaktora Naczelnego Valkiria Network. Prywatnie podobno fan D&D, kreatywny pasjonat, a wielowymiarowego doświadczenia (również jako współautor systemu RPG Dzikie Pola) odmówić mu nie możemy.

Niestety w tym momencie na bardziej szczegółowe pytania odpawiada powtarzanym jak zdarta płyta komunikatem: "Nie mogę póki co odpowiedzieć na to pytanie."

Na Polterze trwa już zażarty spór, czy jest to wynik korporacjnej polityki dostępu do informacji, czy może CD Project i WotC sami jeszcze nie wiedzą na co dokładnie się umówili. My tę ocenę pozostawimy Wam, a w międzyczasie spróbujemy wyłuskać z wypowiedzi Artura zaciekle poszukiwane Konkrety.

Na początek fragment wywiadu z gamesfanatic.pl. Bo pewnie niejednemu ciśnie się na usta te oto pytanie:

Skąd w ogóle pomysł na dział gier bez prądu w firmie CD Projekt?

Artur Machlowski: Gry bez prądu przechodzą swoisty renesans zarówno w naszym kraju jak i na całym świecie. Przybywa wydawnictw, produktów, rynek gwałtownie się rozwija. Sklepów hobbistycznych przybywa, każdy konwent miłośników fantastyki nie może obyć się bez sali z planszówkami, bitewniakami czy wreszcie karciankami. CD Projekt jest dystrybutorem gier wideo. Wydał dwie części Wiedźmina na platformę PC. Wkrótce Geralt będzie hasał na xboxie 360. Działa serwis www.gog.com ze starymi, dobrymi grami. CDP jest dystrybutorem filmów na DVD i Blu-Ray, wkrótce będzie zajmował się dystrybucją kinową. Czas zatem na kolejną branżę…

Brzmi logicznie, prawda? Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę dokonania tej stajni* na rynku polskich cRPG.

Jak będzie wyglądał nowy system dystrybucji w Polsce produktów firmy WotC?

AM: (...) Niebawem przekażemy szczegółowe informacje na ten temat wszystkim sklepom w Polsce. To oni powinni pierwsi dowiedzieć się jakie są nasze plany. Już teraz mogę jednak zapewnić, że z uwagi na dużą i świetnie działającą strukturę, nasze możliwości i narzędzia, którymi dysponujemy gracze i właściciele sklepów mogą być pewni, że zbliżający się 2012 rok będzie dla nich bardzo dobry. (...) naszym podstawowym celem, na którym szczególnie się skupimy będzie mocne wsparcie dla lokalnych sklepów hobbistycznych. Sklepy, w których społeczność graczy MtG czuje się dobrze będą szczególnie nagradzane. To tak naprawdę małe sklepy mają największy wpływ na rozwój sceny. One będą naszym głównym partnerem.

(...) Chcemy wszystkim pokazać, że w Polsce da się zrobić wiele dobrego. W branży elektronicznej rozgrywki mamy się bardzo dobrze (...) Z pewnością wykorzystamy mocno ten fakt. CD Projekt to potężna spółka w porównaniu z firmami, które dotychczas zajmowały się w Polsce Grami bez prądu. Rzeczy, które były dla nich niewykonalne (...) dla nas nie są wyzwaniem. (...) cała masa właścicieli sklepów i organizatorów niezależnych potrafi i chce robić świetne imprezy dla fanów Magica. Jeśli będziemy ich wspierać różnymi formami, to z pewnością dadzą sobie znakomicie radę.

Innymi słowy, nikt o takim budżecie i doświadczeniu nie zajmował się u nas jeszcze Grami bez prądu.

Mnie osobiście cieszy też informacja, że CD Project postawi przede wszystkim niezależnych organizatorów i małe sklepy. Może więc również strony jak nasza? ; )

Czy może jest szansa na polskie wydania np. której z gier z serii Dungeons & Dragons?

Niestety na razie nie mogę odpowiedzieć na to pytanie :)

I oto pierwsza strzała w kolano : ). Przechodzimy zatem do wywiadu dla oficjalnego polskiego portalu Dungeons & Dragons.

PS. Całą rozmowę przeprowadzoną przez gamesfanatic.pl znajdziecie tutaj.

Wywiad dla dnd.polter.pl

Wiem, ale nie powiem?

Na początek spróbujemy wyłuskać odpowiedzi na pytania zadane na naszym forum:

"Ravenger" napisał:

Tak się zastanawiam - jaki to będzie miało wpływ na książki wydawane przez ISA?

Tomasz 'Radnon' Cybulski: Czy CD Projekt zamierza odkupić/przejąć od ISA przygotowane wcześniej tłumaczenia (między innymi Podręcznika gracza 2 i Księgi Potworów 2 do 4. edycji) czy przygotuje własne?

AM: To pytanie muszę pozostawić póki co bez komentarza.

Radnon: Jakie są plany CD Projektu odnośnie linii D&D? Czy będzie to jedynie dystrybucja angielskich pozycji czy także wydawanie ich zlokalizowanych wersji?

Artur Machlowski: Na pewno będziemy dystrybutorem produktów anglojęzycznych. Jeśli chodzi o tłumaczenie ich na język polski to na razie nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. Wiem, że to bardzo ważna kwestia dla polskich fanów D&D, ale od oficjalnego komunikatu o przejęciu dystrybucji produktów Wizards of the Coast minęły zaledwie cztery dni.

Radnon: Dungeons & Dragons to nie tylko różnego rodzaju gry, ale także produkty wspomagające w postaci książek i komiksów. Czy CD Projekt planuje swoją aktywność również na tym polu? Może zdecyduje się wydawać, całkiem popularne w naszym kraju, powieści rozgrywające się w światach D&D takich jak Zapomniane Krainy czy Greyhawk?

AM: CD Projekt był firmą, która zajmowała się wyłącznie dystrybucją gier. Później gry były w Polsce lokalizowane i wydawane, później pojawił się temat produkcji własnych tytułów, dystrybucja filmów na DVD i Blu-Ray. Teraz rozpoczynamy dystrybucję gier bez prądu. Nie można wykluczyć, że w przyszłości będziemy zajmować się kolejnymi tematami związanymi z szeroko rozumianą fantastyką i rozrywką.

Wygląda na to, że z dniem 1-stycznia dystrybucja angielskojęzycznego D&D przechodzi z rąk ISA do CD Project. Książek nie mają jeszcze w planach.

Jaki jednak związek mają te 4 dni z brakiem odpowiedzi na pytanie o tłumaczenia?

Co nieco o priorytetach:

Artur Machlowski: (...) seria Dungeons & Dragons jest drugim produktem (po grze karcianej Magic: The Gathering), na którym będziemy się skupiać.

Hmm. Miejmy nadzieję, Artur nie mówił tego w kontekście hierarchii ważności, a tylko priorytetów czasowych. Byłoby to w gruncie rzeczy zrozumiałe - Dungeons & Dragons to bardzo rozległy temat, potrzeba trochę czasu by poznać jego specyfikę i przygotować precyzyjny plan wydawniczy.

A co z grami na PC?

Radnon: Po ogłoszeniu o przejęciu licencji pojawiły się wśród fanów domysły, że może być to pierwszy krok do stworzenia w przyszłości przez studio CD Projekt Red pełnoprawnej komputerowej gry RPG opartej o zasady D&D. Mógłbyś się do tego odnieść?

AM: Przepraszam, ale nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.

Trochę szkoda, ponieważ nas jako fanów D&D Online takie informacje interesują najbardziej. Szczególnie ciekawa byłaby dla nas informacja, czy CD Project nie zamierza przypadkiem dogadać się z Turbine w sprawie lokalizacji naszego MMO.

Wcale nie zdziwił by mnie taki zamiar, ponieważ już jedno polskie wydawnictwo (bardzo widoczne w internecie) było DDO zainteresowane.

Myślę więc, że jako jeden z największych portalów tej gry na świecie, z naszymi pytaniami odezwiemy się do CD Project osobiście : ).

PS. Cały wywiad przeprowadzony przez dnd.polter.pl znajdziecie tutaj.

CD Project a Dungeons & Dragons

 

 

Baldur's Gate
Baldur's Gate
Neverwinter Nights
Neverwinter Nights

CD Project i Dungeons & Dragons...

CD Project to w growym światku żywa legenda. Firma zajmuje się wydawaniem gier od 1994 roku, kiedy to wkroczyła z dystrybują tytułów na nośnikach CD. Jak na warunki panujące wtedy w Polsce, było to dość odważne posunięcie.

Przygoda CD Project z grami RPG rozpoczęła się z wielkim impetem - przełomowym momentem dla wczesnego rozwoju firmy było wydanie i świetna lokalizcja kultowego cRPG Bioware - Baldurs's Gate, gry opartej na 2-giej Edycji Dungeons & Dragons.

W polskiej wersji swojego głosu użyczyli m.in. Piotr Fronczewski i Wiktor Zborowski, co przy całościowej jakości wydania dało rezultat 100 tyś. sprzedanych pudełek. Powiedzmy sobie szczerze, jeżeli są tacy wśród Was, co nie słyszeli o Wrotach Baldura, macie do nadrobienia poważne zaległości ; ).

A to był dopiero początek CD Project'owego romansu z cRPG i Dungeons & Dragons, bo w kolejnych latach firma wydała również BG 2, sagę Neverwinter Nights, ich liczne dodatki i reedecyje, a nawet Dragonshard - bardzo udany RTS rozgrywający się w.... Eberronie. Czyli uniwersum znanym większośc z Was głównie z Dungeons & Dragons Online.

Wobec powyższego wydaje się naturalne, że w końcu wydawca Baldurów postanowił zamienić romans w pełnoprawny związek - przejmując prawa do D&D w wersji papierowej od wydawnictwa ISA.

~Naczelny Skryba

Icewind Dale: Heart of Winter
Icewind Dale: Heart of Winter
Planescape: Torment
Planescape: Torment
Dragonshard
Dragonshard

 

Nasz ceniony Użytkownik Naczelny Skryba jest z nami od: niedziela, 18 grudnia 2011.


Nasi Partnerzy:

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ankiety DDOpl:
Jakim typem gracza mógłbyś siebie określić?
o.0 - 37.6%
Bardziej każual niż hardcore - 6.9%
Bardziej hardcore niż każual - 8.6%
Jestem każualem - 12.2%
Jestem hardcorem - 16.7%
Każualowy hardcore - 8.6%
Te określenia do mnie nie pasują - 9.4%
Ta ankieta już się zakończyła
Partnerzy i Listy:
Neverwinter

TOP50 Gry

Katalog SEO (moderowany)

Dołącz do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|