Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!
LogowanieGorące Dyskusje:
Graczy na Forum:
Obecnie 0 Gości oraz 3 Użytkowników Online
Partnerzy i Listy:
Neverwinter

TOP50 Gry

Katalog SEO (moderowany)
Strona Główna Wszystkie Newsy DDO: 3. Najpopularniejszym MMO Świata!

D&D Online 3-cim Najpopularniejszym MMO Świata!

Tak wynika z badań rynku niezależnej organizacji NPD

 DDO Trzecim Najpopularniejszym MMO na Świecie!

Screen: Massively.com

Massively.com opublikowało dziś interesującą część badań cenionej, niezależnej organizacji przeprowadzającej badania rynku. Wynika z nich, że Dungeons & Dragons Online zajmuje dziś trzecie miejsce wśród najpopularniejszych gier MMO. Jest również drugą najczęściej wybieraną grą, w jaką grają byli subskrybenci World of Warcaft!

Kto badany i kiedy?

Badania przeprowadzono w styczniu tego roku na 19 tysięcy graczy z każdej grupy wiekowej.

Po gry MMO wciąż częściej sięgają mężczyźni (68% graczy), choć kobiet jest chyba więcej niż myśleliśmy - aż 32%. Niestety nie zmieniło się to znacząco od zeszłego roku, w którym kobiety stanowiły 1/3 wszystkich grających.

Największa grupa wiekowa to 25-34 lata. Hmm, czyżby? To ciekawe, biorąc pod uwagę wciąż pokutujące przekonanie, iż MMO to gry niedojrzałe i mało ambitne. Więszkość graczy przyznało się do spędzania przy MMO ponad 20 godzin tygodniowo. To według Was dużo, czy mało?

Była już taka ankieta w DDOpl, ale może czas na kolejną.

4 Największe MMO?

Największe MMO świata? DDO już na trzecim miejscu! (screen Archiwalny)
Największe MMO świata? DDO już na trzecim miejscu! (screen Archiwalny)

Screen: Massively.com (archiwalny)

1. Tu nie będzie rewolucji - wciąż World of Warcraft! Gra Blizza nie opuszcza podium od 2008 roku, wciąż szczycąc się niezłą przewagą - aż 30% graczy MMO, to gracze World of Warcraft. Przerażające ; ).

2. RuneScape - 11% badanych. Niby nieźle, ale traci wobec...

3. Dungeons & Dragons Online! - aż 8% graczy MMO zdeklarowało się jako gracze DDO.

4. Guild Wars - 7%. Od roku bez zmian.

 

W zeszłym roku nasze MMO mogło poszczycić się zaledwie 4%. Oznacza to, że w ciągu 5 miesięcy DDO podwoiło swą populację! A biorąc pod uwagę, iż wzrost rozpoczął się dopiero we Wrześniu 2009, myślę, że w 2010 roku możemy się spodziewać nawet lepszych wyników.

Reasumując, nowe Dungeons & Dragons Online to naprawdę bezprecedensowa rewolucja! I nie ma powodu sądzić inaczej - dziś to już po prostu fakt.

Rynek Free to Play zdobywa dziś popularność i uznanie na całym świecie przede wszystkim dzięki Turbine i DDO.

Źródło:

http://www.massively.com/2010/05/13/ddo-jumps-to-third-most-popular-spot-in-mmo-survey/

W co grają byli gracze World of Warcaft?

Uwaga: Bezczelna Prywata ;P.

D&D Online (DDO) 3-cim najpopularniejszym MMO na Świecie!

Screen: Massively.com

I. RuneScape: 11% (zeszły rok: 20%)

II. Dungeons & Dragons Online: 11%

III. Guild Wars: 9%

Tu również ciekawie. RuneScape straciło aż 9% w stosunku do zeszłego roku, a DDO pokonało Guild Wars także i w tej kategorii. Zaskakuje mnie jednak wysoka pozycja Final Fantasy XI, w które - przyznam się - nigdy nie grałem. Ale może ktos z Was w FF XI gra?

Piąte miejsce dla Age of Conan to również godnie, no ale bądżmy szczerzy - kto z Was podejrzewał, że DDO ma dziś więcej graczy niż Age of Conan i Guild Wars? Reka w górę!

Ja, choć owszem, czuję się trochę "wizjonerem" sukcesu DDO, nigdy nie posunął bym się do tak śmiałych stwierdzeń... Mam jednak satysfakcję, bo pamiętam, że byłem kiedyś wyszydzany na forum DDO: Europe z powodu moich poglądów. Nikt wtedy nie wierzył w potencjał DDO tak bardzo jak ja, wtedy jeszcze dość świeży gracz, dla którego wszystko było zupełnie nowe.

Co więcej, Turbine zrealizowało mnóstwo pomysłów, o których pisałem wtedy na forum DDO Europe (uwaga, p2p)! Zwłaszcza wobec nowych graczy i tzw. "polishu", czyli tego, co warto by zrobić, aby gra nie zniechęcała nowych graczy. Jeżeli nie wierzycie, możecie to sprawdzić - w tej czy innej formie, ale tak właśnie było. Brzmi nieprawodopodobnie, a jednak - widać moje poglądy nie były takie głupie, jakiegoś "czuja" miałem ; ).

Wskrzeszamy, czy zamykamy? - dylemat związany z DDO, jaki mogło mieć Turbine przed dwoma laty.

Screen: DDO-Guide.com

A skoro mówimy już o dziwnych zbiegach okoliczności, to wspomnę o Adventure Pack: Sentinels. Pamiętam, że kiedyś rozpisałem się o szturmie na fort lub zamek, który można by wykonać w DDO nieliniowo, wykorzystując różne drogi. Pisałem też, że warto by w takim queście umieścić balisty czy katapulty, coś na kształt Warhammera Online... I co mamy rok później? Quest Storming the Beaches! Nie wpadł bym jednak na pomysł z piracką fortecą, hehe, myślałem wtedy raczej o zwykłym zamku typu średniowiecznego.

A zdobywanie budnyku w House Deneith "spod ziemi"?... Zaproponowałem ten motyw bardzo konkretnie na forum Lamanni kilka miesięcy temu, przedstawiajac kolejne już pomysły na nieliniowe questy. No i cóż, ostatnia przygoda w Sentinels (atak na wieżę Deneith) to jakby realizacja tego, co napisałem! Choć oczywiście z pewnymi modyfikacjami. Nieliniowość questa polega tam na możliwości wszczęścia lub wyłączenia alarmu, o którym również, przedstawiając ten pomysł, pisałem...

Przypadek? Oczywiście może tak być, może to tylko zbieg okoliczności i żaden Developer moich postów nie czytał. A wrodzona skromność każe mi tak właśnie myśleć.

Ale czy to się nie robi ciekawe?

Źródło:

http://www.massively.com/2010/05/13/ddo-jumps-to-third-most-popular-spot-in-mmo-survey/

 

Nasz ceniony Użytkownik Sarr jest z nami od: piątek, 07 sierpnia 2009.


Nasi Partnerzy:

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ankiety DDOpl:
Jakim typem gracza mógłbyś siebie określić?
o.0 - 37.6%
Bardziej każual niż hardcore - 6.9%
Bardziej hardcore niż każual - 8.6%
Jestem każualem - 12.2%
Jestem hardcorem - 16.7%
Każualowy hardcore - 8.6%
Te określenia do mnie nie pasują - 9.4%
Ta ankieta już się zakończyła
Partnerzy i Listy:
Neverwinter

TOP50 Gry

Katalog SEO (moderowany)

Dołącz do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|