Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!
LogowanieGorące Dyskusje:
Graczy na Forum:
Obecnie 6 Gości oraz 2 Użytkowników Online
Partnerzy i Listy:
Neverwinter

TOP50 Gry

Katalog SEO (moderowany)
Strona Główna Wszystkie Newsy Nowa muzyka w D&D Online
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image /home/sarr/public_html/ddopl.com/images/stories/newsy_2012/09_15_nowa_muzyka_ddo/bard3.jpg
There was a problem loading image /home/sarr/public_html/ddopl.com/images/stories/newsy_2012/09_15_nowa_muzyka_ddo/bard3.jpg
There was a problem loading image /home/sarr/public_html/ddopl.com/images/stories/newsy_2012/09_15_nowa_muzyka_ddo/171.jpg
There was a problem loading image /home/sarr/public_html/ddopl.com/images/stories/newsy_2012/09_15_nowa_muzyka_ddo/171.jpg

Nowa muzyka w D&D Online

Nowa muzyka w D&D Online (DDO: Bard)
Nowa muzyka w D&D Online (DDO: Bard)
Nowa muzyka w D&D Online (DnD: Bard)
Nowa muzyka w D&D Online (DnD: Bard)

Nowa muzyka w D&D Online brzmi naprawdę majestatycznie. I chyba nie gorzej niż najlepsze motywy z klasyków jak Baldur's Gate czy Neverwinter Nights. Zgodzicie się?

Uczta dla ucha

Wraz z wydaniem Dunegons & Dragons Online: Menace of the Underdark 25. czerwca tego roku (w moje urodziny - dop. red.) nasze MMO zyskało w kilku miejscach nową oprawę muzyczną. Pierwszym miejscem gdzie dane nam jej doświadczyć, jest menu główne. Usłyszymy tam nowe "DDO Main Theme". Jego autorem jest Chance Thomas, uznany kompozytor muzyki do filmów i gier.

Ale to tylko kawałek tortu - Chance skomponował muzykę do całego obszaru gry w Forgotten Realms, a kto wie, czy nie zostanie z nami na dłużej.

Muzyk zajmuje się także oprawą muzyczną bliźniaczego Lord of the Rings Online, której próbek możemy posłuchać tutaj: LINK.

Chance Thomas vs DDO Main Theme

Poniżej notka twórcy o jego zmaganiach : ).

"Dziś stawię czoła trudnemu wyzwaniu - napisać motyw przewodni Dungeons & Dragons Online. Macie pojęcie? Jak podsumować tak ogromny, światowy dorobek jednym utworem? To dla mnie bardzo przytłaczajace.

Dlatego dziś rano zanurzyłem się przytłaczającej muzyce. Potężne motywy, mistrzowskie orkiestracje, bogate kolory, żywe rytmy. Najlepsza muzyka, jaką mogłem znaleźć. Inpsiruje mnie. Daje odwagę, by próbować. Nawet jeśli się nie uda, to chcę polec w blasku kolorów, z żyłami wyskakującymi z szyi i palcami spuchniętymi od wklepywania energicznych partii na mojej klawiaturze...

Tak przygoda się zaczyna. Pomysły wylatują z mojej głowy jak rój pszczół. Próbuję tej progresji, tego rytmu, tamtych dźwięków, tych motywów... Mnogość pomysłów oszałamia! Ale nawet po kilku godzinach nic nie zadowala. Nic nie rezonuje. Niesamowite, jak czasem frustrujące bywa komponowanie!

I nagle, jak promień światła wpadjącego przez maleńką szczelinę do najgłębszej podziemnej groty, przychodzi melodia. To stara, szlechetnie brzmiaca melodia. Jest w niej nutka tęsknoty. Dźwięki zapowiadają coś straszliwego. Następnie orkiestracja zaczyna nabierać kształtu, najpierw w pracowni mojej wyobraźni, a potem powoli, ostrożnie na partyturze.

Jest tu ta surowa energia, która wspiera starą melodię, by przejść do klasycznego zwrotu. Tak! Klasyczne pochody pasują idealnie do tego klasycznego IP! A wtedy pojawia się chór, dźwięczny i głęboki niczym armia krasnoludów. Można wręcz poczuć te głosy grzmiące bonusem do Kondycji.

I proszę. Stało się. Podoba mi się to. O, i mam nadzieję, że inni fani D&D poczują podobną więź z tym utworem, jak czuję ja! A kiedy zaczniemy nagrywać, liczę że żywa orkiestra i męski chór będą w stanie tchnąć w te nuty duszę, realizując wizję jaką stworzyłem w swojej głowie! Ale nawet teraz - kiedy słucham tych melodii, chóru i orkiestracji w mojej wyobraźni, brzmi to magicznie. Brzmi prawdziwie. Tak, to brzmi jak Dungeons & Dragons. Zadanie wykonane." - Chance Thomas.

Mnie się podoba. A wy jak sądzicie, sprostał wyzwaniu?

 

Nasz ceniony Użytkownik Sarr jest z nami od: piątek, 07 sierpnia 2009.


Nasi Partnerzy:

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ankiety DDOpl:
Jakim typem gracza mógłbyś siebie określić?
o.0 - 37.6%
Bardziej każual niż hardcore - 6.9%
Bardziej hardcore niż każual - 8.6%
Jestem każualem - 12.2%
Jestem hardcorem - 16.7%
Każualowy hardcore - 8.6%
Te określenia do mnie nie pasują - 9.4%
Ta ankieta już się zakończyła
Partnerzy i Listy:
Neverwinter

TOP50 Gry

Katalog SEO (moderowany)

Dołącz do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|