Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!
LogowanieGorące Dyskusje:
Graczy na Forum:
Obecnie 0 Gości oraz 2 Użytkowników Online
Partnerzy i Listy:
Neverwinter

TOP50 Gry

Katalog SEO (moderowany)
Strona Główna Wszystkie Newsy Nowy System Gildii dla DDO!

Nowy System Gildii już prawie w DDO

Na niebie nad Stormreach zaroi się od statków gildiowych!
 

DDO: Nowy system Gildii w Update 5!
DDO: Nowy system Gildii w Update 5!
Niebo w D&D Online po Update 5
Niebo w D&D Online po Update 5

Lewa: Sklep z gildiowymi statkami w Stormreach Harbor.

Prawa: Statek DDO-Daily szybujący nad House Deneith - gildia ta zbierała ludzi poprzez "Looking For Group", dzięki czemu na Lammanii osiągnęli najwyższy poziom (obecnie prawie 30).

Renoma Gildii to jej siła!

I oto nasze nowe El Dorado : )
I oto nasze nowe El Dorado : )

Wraz z Update 5, nasze gildie staną się gildiami z prawdziwego zdarzenia. Po 28 czerwca, każdy gracz okaże się wartościowy, nawet jeżeli nie jest typem ekstrawertyka. Wystarczy, że będzie po prostu grał!

Skąd to wiem? Stanie się tak za sprawą Guild Renown.

Guild Renown (GR) to coś w rodzaju gildiowych punktów doświadczenia, zdobywanych podczas przygód każdego jej członka. Od ilości GR zależeć będzie Guild Level (GL), który, tak jak poziomy dla naszych postaci, świadczyć będzie o stopniu zaawansowania i potędze naszej gildii.

Lecz nie chodzi tu tylko o abstrakcyjną Renomę, którą można co najwyżej pochwalić się kolegom, ale przede wszystkim o wymierne korzyści z niej płynące. Bo im wyższy Poziom Gildii, tym więcej zyskuje każdy jej członek.

Jak zdobyć Renown?

DDO: Nowa karta Gildii - taki będzie początek : )
DDO: Nowa karta Gildii - taki będzie początek : )
Guild Renown w DDO - Heroic Deeds!
Guild Renown w DDO - Heroic Deeds!

W zasadzie to nawet nie trzeba tego wiedzieć. Początkowo na Lamanni (serwer testowy) wypadał on głównie z "torebek", czyli collecitbles. Dlatego właśnie, jako testerzy zabijaliśmy setki, jeśli nie tysiące koboldów bezmyślnie szturmujących Gladewatch Outpost w Kobold Assault. Wyobrażacie sobie tam postacie 15-20. poziomu? I 3 rzeźnicke, wysokolevelowe summony? Głupie koboldy, nie wiedziały na co się porywają.

No ale ta garstka ocalałych nie musi się już obawiać, bowiem najnowszy build Update 5 odłącza system Renown od collectibles. Ach, ta sympatia Turbine do koboldów...

Jeżeli obecny build okaże się oficjalnym, zabicie dowolnego potwora oznaczać będzie szansę na automatyczne otrzymanie "Heroic Deeds", "Deeds of Valor" i tym podobnych, przyznając nam odpowiednią liczbę Renown bez potrzeby zbierania czegokolwiek. Tak więc farmienie koboldów straciło swój sens...

Początkowo minimalną stawką było +50 Renown (Heroic Deeds), a rekordem chyba +500. Ale to również zdążyło ulec zmianie - obecnie wielu testerów otrzymuje tylko +5, +10 czy +15 Renown, prawdopodobonie z powodu zbyt wysokiego poziomu postaci w stosunku do questa... lub stałej zmiany globalnej.

To ostatnie by mnie nie zdziwiło, ponieważ tak jak pisałem, obecnie zdobywanie Renown nie zależy już od sporadycznie wypadających collectibles.

Zabijanie monstrów to jednak nie jedyne źródło Renown. Zapewniające je Deeds zdarzać się będą również w skrzyniach oraz w nagrodach za ukończenie przygód. Według developerów DDO, ostatnie zmiany na Lamanni kładą większy nacisk na zdobywanie Renown właśnie w ten sposób.

Czy ktoś z Was pamięta wycofane przed kilkoma miesiącami Leveling Silgile? Jeśli tak, to mniej więcej wiecie czego się spodziewać - przynajmniej wizualnie.

A po co mi ta Renoma?...

Same korzyści płynące z Poziomu Gildii mogą być kosmetyczne, takie jak tańsze komponenty do czarów, przecenione hirelingi czy jednogodzinne buffy, ale i dość znaczące, sprzyjające tak wygodzie jak i skuteczności wszystkich zgildiowanych.

Do bardzo przydatnych udogodnień należą Statki Gildiowe, wykupywane za złoto naszych postaci, rozmaite Guild Chesty (bank gildiowy), karczma montowana na statku, dom aukcyjny, procentowe bonusy XP, oraz cały szereg innych gadżetów. Naprawdę, jest ich aż tyle, że trudno wymieniać.

Statki Gildiowe w D&D Online - widoki z pokładu
Statki Gildiowe w D&D Online - widoki z pokładu
Statki Gildiowe w D&D Online - widoki z pokładu
Statki Gildiowe w D&D Online - widoki z pokładu
Statki Gildiowe w D&D Online - widoki z pokładu
Statki Gildiowe w D&D Online - widoki z pokładu

Co jednak ważne, większość udogodnień wymaga gildyjnego żaglowca, na którym istnieją specjalne punkty przeznaczone do umieszczania załogi i dodatkowych sprzętów. Najmniejszy statek, osiągalny na Guild Levlel 20, posiada ledwie kilka takich miejsc, na pokładzie i pod podkładem. Wiemy jednak, że największe i najdroższe frachtowce oferują ich kilkakrotnie wiecej.

Warto by jeszcze wspomnieć o nowym typie przedmiotów dostępnych w Update 5. Są one dostępne wyłącznie dla członków gildii, a wyróżnia je możliwość ulepszania poprzez kolejną nowość, czyli slot "Augment". Najsłabszym z nich jest "Tiny Augment", następnie "Small Augment", "Medium Augment" i tak dalej. Zależnie od rodzaju Augmentu przedmiot taki wymagać będzie odpowiedniego poziomu... Gildii! Co ciekawe, przedmioty te nie są "bound", czyli można je będzie wystawiać na aukcji.

Przedmioty z
Przedmioty z

I tak, wyposażenie ze slotem Tiny Augments wymagać będzie gildii na poziomie 10, Small Augments gildii na poziome 25 itd. Co ciekawe, podczas moich przygód na Lamanni znajdowałem już itemy z "Minimum Guild Level 45" i więcej.

Aby zaaplikować dany Augment, na przykład Tiny, należy wykupić jego receptę u sprzedawcy w House Kundarak. I tu kolejna dobra wiadomość - istnieje wiele przepisów na każdy slot! Nawet Tiny Augments posiadają wiele odmian, co pozwala na tworzenie broni o interesującym nas, dodatkowym efekcie. Szukasz pancerza chroniącego przed ogniem? Nie szukaj, bo będziesz mógł stworzyć własny!

Uwaga! Poziomy Gildii...

...nie będą tylko rosnąć. Ale po kolei. Po 28 Czerwca każda gildia otrzyma poziom 1 i stąd zacznie swoją wędrówkę. Do około 25-29 poziomu (różne informacje), Renown można będzie jedynie powiększać. Jednak powyżej... no, to już niekoniecznie.

Tylko tyle udało nam się ugrać na Lamanni...
Tylko tyle udało nam się ugrać na Lamanni...
Początkowe nagrody Guild Level (za Renown)
Początkowe nagrody Guild Level (za Renown)
Sam szczyt Guild Level
Sam szczyt Guild Level

Wszystko w rękach aktywnych graczy, bowiem powyżej owej granicy, Renown zacznie powoli, a potem już coraz szybciej zanikać. Jeżeli więc zabraknie heroicznych czynów, bardowie przestaną śpiewać o herosach pochodzących z naszej gildii, a jej Renoma spadnie, osuwając nasze osiagnięcia w niepamięć. Innymi słowy, nowy System Gildii to taka niekończąca się opowieść.

Augmenty dla znalezionych przedmiotów
Augmenty dla znalezionych przedmiotów

Z naszych informacji wynika, że maksymalnym możliwym poziomem będzie Guild Level 100. Podejrzewam jednak, że niełatwo zdobyć taką Renomę. Tak więc tym bardziej ciekawe, kto zrobi to pierwszy? I jak długo się na nim utrzyma?

Myślę, że warto będzie stworzyć na DDOpl Ranking Polskich Gildii, wraz ich opisem, serwerem i często aktualizowanym poziomem. Co Wy na to?

Potrzebowalibyśmy jednak opiekuna, który zająłby się cotygodniową aktualizacją poziomów według informacji dostępnych na MyDDO.com.

Podsumowanie?

Jeżeli grasz w DDO, jestem pewien, że po Update 5 przysłużysz się swojej gildii lepiej niż kiedykolwiek. A ona zdolna będzie odwdzięczyć Ci się z nawiązką.

Nowe gildie to na pewno system wzajemnych korzyści, ale nie tylko - to również statki gildyjne, lepsza atmosfera i większe poczucie wspólnoty.

Miejsca dokowania, oraz wejścia na pokład
Miejsca dokowania, oraz wejścia na pokład
Miejsca dokowania, oraz wejścia na pokład
Miejsca dokowania, oraz wejścia na pokład
Miejsca dokowania, oraz wejścia na pokład

Pytanie tylko, co z postaciami nie należącymi do żadnej gildii? Czyżby miały one tracić w stosunku do zgildiowanych? Powiem krótko - na to wygląda. Brak gildii oznaczać będzie rezygnację z dodatkowych korzyści płynących z nowego systemu w całej ich rozciągłągłości.

Ale bądźmy ze sobą szczerzy - pozostawanie poza gildiami w DDO nigdy nie miało większego sensu. Szczególnie, że wiele z nich nie posiada żadnych wymagań, prócz tych związanych z kulturą osobistą. Zwyczajnie łatwiej w ten sposób o grupę i zawsze jest z kim pogadać, kiedy nachodzi ochota.

Dlatego więc, jeżeli nie dołaczyłeś do żadnej z polskich gildii, może już czas przejrzeć ogłoszenia?

Release Notes dla Update 5, wersja z Lamannii: LINK

Podziękowania dla ekipy pionierów DDOpl na Lamannii:

Jeszcze raz wielkie dzięki! : )
Jeszcze raz wielkie dzięki! : )
Jeszcze raz wielkie dzięki! : )
Jeszcze raz wielkie dzięki! : )

To głównie dzięki wam powstał ten news!

 

Nasz ceniony Użytkownik Sarr jest z nami od: piątek, 07 sierpnia 2009.


Nasi Partnerzy:

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ankiety DDOpl:
Jakim typem gracza mógłbyś siebie określić?
o.0 - 37.6%
Bardziej każual niż hardcore - 6.9%
Bardziej hardcore niż każual - 8.6%
Jestem każualem - 12.2%
Jestem hardcorem - 16.7%
Każualowy hardcore - 8.6%
Te określenia do mnie nie pasują - 9.4%
Ta ankieta już się zakończyła
Partnerzy i Listy:
Neverwinter

TOP50 Gry

Katalog SEO (moderowany)

Dołącz do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|