Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!
LogowanieGorące Dyskusje:
Graczy na Forum:
Obecnie 0 Gości oraz 3 Użytkowników Online
Partnerzy i Listy:
Neverwinter

TOP50 Gry

Katalog SEO (moderowany)
Strona Główna Wszystkie Newsy Update 7 - Największy Update w historii!

Największy Update do D&D Online: Eberron Unlimited!

DDO - Wstępniak 20.10.2010
DDO - Wstępniak 20.10.2010

Wstępniak!

Wiem, wiem, długo nie było newsów...

Co poradzić. Tak jak zapowiadałem, lato miałem wyjątkowo pracowite i choć od 22 Września mamy już kalendarzową jesień, to wciąż niewiele się zmienia.

Dlatego zamiast czekać na lepszy moment, postanowiłem na sztywno wygospodarować trochę czasu. Tak, by Portal DDOpl nie przestawał się rozwijać, był pełen informacji, stawał się użyteczniejszy i lepszy niż kiedykolwiek. Bo co do tego, że mamy tu najfajniejszą społeczność graczy w całym polskim internecie... nie mam żadnych wątpliwości : ).

Od razu przepraszam wszystkich, którzy w tym czasie do mnie pisali, a nie doczekali się odpowiedzi - na forumowe PW odpowiem niebawem, a wszelkie przesłane mi e-maile, o ile wciąż aktualne, prosiłbym przesyłać do mnie raz jeszcze. Niestety nie obyło się również bez utraty częśći korespondencji... lwiej części... albo półorczej!

Ale to tyle słowem wstępu - zaraz sprawdzimy, czym Turbine upakowało Update 7. Zaczniemy ogólnie, by w kolejnych newsach przejść do szczegółów.

Acha, siłą rzeczy newsy mogą okazać się krótsze. Ale myślę, że tak będzie lepiej, bo z doświadczenia wiem, że nikt elaboratów nie czyta. Życie, życie jest nowelą... Ale news to news!

- Wasz Admin, Sarr

Jak skrzynia pełna skarbów...

DDO - Release Notes
DDO - Release Notes

W ten pompatyczny sposób rozpoczyna się oficjalna zapowiedź Update 7. I... trudno się z takim porównaniem nie zgodzić.

Spójrzcie tylko na oficjalne Release Notes - LINK.

Toż to ogrom! Co ja mówię, pół-orkom i pół-elfom! Wyciągamy prezenty z wora, a tam... Zmieniony interfejs! Wyszukiwarka dla Auction House! Darmowe questy! DirectX11! Nowy raid! Archmage!...

O bogowie...

Wszystkich zmian nie sposób wymienić, a nawet gdybym tak zrobił, nie miało by to sensu - każda nowość zasługuje bowiem na osobny artykuł. A takie właśnie są plany - w najbliższych tygodniach przyjrzymy się różnym aspektom Update 7, każdym z nich oddzielnie. Nie będą to poradniki dla ekspertów, a przybliżenie tematu, być może również otwarta dyskusja. Do czego serdecznie zachęcam.

Kamienie Milowe - Update 7

DDO: Update 7, 8 Punktów
DDO: Update 7, 8 Punktów

Wśród dzisiątek (setek?) małych poprawek, na Update 7 składają się duże, nazwijmy to - "Kamienie Milowe".  To nimi zajmiemy się w następnych newsach, być może również w bardziej zaawansowanych poradnikach.

Oto (wybrane subiektywnie) "Milestone'y" Update 7:

1. Nowa Rasy:

 • Pół-Ork
 • Pół-Elf

2. Zmiany w Interfejsie: Wizualne i Funkcjonalne:

 • Widok listy ekwipunku, zakładki
 • Zmiany w Auction House
 • Zmiany widoku "śmierci", pozostałe

3. Darmowe Przygody / Obszary:

 • Pół-Orki, Dyplomacja i Meduza
 • Ciekawy, niskopoziomwy Raid
 • Publiczne otwarcie Delera's Graveyard

4. Nowa klasy / stopnie prestiżowe:

 • Archmage
 • Shintao Monk
 • Bard: Spellsinger II, Warchanter II, Viruoso II

5. Zmiany w mechanice:

 • Intimidate klasowym skillem Paladyna
 • Nowe featy, czary, zmiany w przedmiotach, craftingu

6. Zmiany kosmetyczne:

 • DirectX 11 i inne poprawki graficzne
 • Poprawki oprawy dźwiękowej

7. D&D Online -  wersja "Open World"?

 • Nowy event, "Mabar Endless Night Festival"

8. "Nerfy", czyli komu i gdzie zmniejszono biceps.

DDO: Półelf
DDO: Półelf

Jeżeli pominąłem coś ważnego - piszcie. Postaram się przybliżyć najciekawsze zmiany, abyście mieli jako takie pojęcie z czym się to wszystko pożera. Wiadomo, że nowe rasy kosztują, a zmiana klasy prestiżowej nie zawsze jest bułką z masłem... Tak, tak, DDO'ową, "buildową" bułką można się czasem udławić. To raczej gra "think before you act" ("pomyśl, zanim coś zrobisz"), dlatego napiszemy to i owo, abyście nie grali po omacku. I płacili na darmo.

Jeżeli na naszym forum znajdę ciekawe informacje, które warto będzie w najbliższych newsach umieścić - chętnie to zrobię, o ile autor nie będzie miał nic przeciwko.

Pamiętajmy jednak, że wśród nas jest masa nowych graczy i porady starych wyg nie zawsze są dla nich zrozumiałe, dlatego mogę mieć czasem potrzebę, by coś przeredagować.

Przy okazji - jeżeli ktokolwiek z Was miałby ochotę napisać artykuł na którykolwiek z powyższych ośmiu punktów, mam prośbę: odzywajcie się do mnie na priva.

Dokładnie tak, najpierw napiszcie do mnie, bo przenoszenie arykułów z Forum do Portalu trwa długo - odwrotnie zaś, to już piece 'a cake.

Urodziny Portalu DDOpl!

No właśnie - niedawno stuknął nam rok!!!

O jasny gwint, dzięki, że jesteście! ; )

Pierwsze Urodziny DDOpl!
Pierwsze Urodziny DDOpl!

Gdy zakładałem tę stronę, był to całkowity eksperyment - nie zgadł bym, że w ciągu roku będziemy tu mieć tysiące kont! A przy tym wiele artykułów, poradników, nowych znajomości, a może i przyjaźni. Mamy tu również kulturalne, ciekawe i dosłownie pękające w szwach forum, pełne świetnie napisanych, przydatnych, błyskotliwych i czasem bardzo dowcipnych postów. To takie nasze własne, polskojęzyczne, żyjące Stormreach. Mamy tu nawet targ!

Nasza społeczność, chociaż daleka od sztywniactwa, w zasadzie sama się moderuje. I nic dziwnego, bo na tym etapie społeczność DDOpl to ludzie na poziomie, ludzie kreatywni, inteligentni i otwarci, wyznaczający kulturę jaką tu razem tworzymy i przekazujący ją dalej, nowszym użytkownikom. Co więcej, łamiemy steroetypy gracza mmo, nerda-faceta - są u nas przecież bardzo aktywne i wspaniałe graczki (między innymi Oficer Gildii DDOpl, Impresja, oraz Karczmarka Vennine). I daję słowo, że bardzo piękne ; ).

Podsumowując, nie znam i nigdy nie widziałem fajniejszej społeczności!

To dla mnie zaszczyt być jej założycielem...

Dlatego raz jeszcze - bardzo, ale to bardzo Wam wszystkim dziękuję. Byliśmy tu razem przez wszystkie te turbulencje, tak serwerowe, personalne, gildiowe, zdrowotne jak i wszelkie inne. Ja dotrzymałem obietnicy - DDOpl miało być miejscem dla Was i jest miejscem dla Was. Było nim zawsze i dokąd tylko zechcemy - takim pozostanie!

No ale dobrze, starczy tych przemów. Żadnego "pomożecie", hehe, to już było. Mam lepszy pomysł.

Robimy jakąś imprezę?

- Wasz Admin, Sarr.

 

Nasz ceniony Użytkownik Sarr jest z nami od: piątek, 07 sierpnia 2009.


Nasi Partnerzy:

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ankiety DDOpl:
Jakim typem gracza mógłbyś siebie określić?
o.0 - 37.6%
Bardziej każual niż hardcore - 6.9%
Bardziej hardcore niż każual - 8.6%
Jestem każualem - 12.2%
Jestem hardcorem - 16.7%
Każualowy hardcore - 8.6%
Te określenia do mnie nie pasują - 9.4%
Ta ankieta już się zakończyła
Partnerzy i Listy:
Neverwinter

TOP50 Gry

Katalog SEO (moderowany)

Dołącz do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|