Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!
LogowanieGorące Dyskusje:
Graczy na Forum:
Obecnie 0 Gości oraz 1 Użytkownik Online
Partnerzy i Listy:
Neverwinter

TOP50 Gry

Katalog SEO (moderowany)

Tworzenie Nowego Okna Czatu

(11 głosów, średnia ocena 4.82 na 5)
Artykuły Graczy - Poradniki

Wchodząc do gry zawsze witam się na kanale gildii. Zwykle nie dostaję wiele odpowiedzi (czasem nawet w ogóle). Myślę, że nie wynika to z kultury ale z tego, że wszyscy są poprzełączani na czaty grupowe i nie widzą tego gildiowego.

Naturalnie możemy siedzieć na czacie "General", ale wtedy, gdy piszemy coś do graczy z drużyny, musimy zaczynać każdą wiadomość od /p co jest dość irytujące. Sam się z tym borykałem i w końcu (zupełnie przypadkowo) znalazłem rozwiązanie.

Możemy stworzyć swój własny czat, w którym będą wyświetlać się wiadomości z gildii jak i z drużyny, a wiadomości jakie będziemy pisać będą widoczne domyślnie dla drużyny zaś jeśli będziemy chcieli napisać do gildii (zapewne rzadziej) wystarczy że wiadomość poprzedzimy "/g"

Oto sposób:

  • Klikamy prawym guzikiem myszy w okno czatu (konkretnie na pasek z nazwami czatów). Później Wybieramy opcję "Create Window" do stworzenia naszego czatu:

(kliknij obrazek, by powiększyć)

  • Stworzone okno dostanie nazwę "Deflaut1", gdy klikniemy na tę nazwę będziemy mogli opcją "Rename Window" zmienić jego nazwę (na przykład na "Party+Guild"); będzie też można ustawić jakie czaty chcemy widzieć (w tym przypadku co najmniej guild i party) w opcji "Set Incoming Text Types"; w opcji "Set Outgoing Text Type" ustawiamy domyślne wyjście dla naszego czatu (czyli party).

(kliknij obrazek, by powiększyć)

Naturalnie najłatwiej jest używać do zabawy w party komunikatora głosowego (jest on wbudowany w grę - dop. Admin), ale zwykle nie każdy ma mikrofon...

Inny sposób na okienka - Galhali:

"Można też po prostu powyciągać poszczególne okienka. Ja mam właśnie tak zrobione. Masz wtedy 3/4 okienka nad sobą i widzisz wszystko co się dzieje na każdym czacie":

(kliknij obrazek, by powiększyć)

Poprawiony (poniedziałek, 01 marca 2010 01:48)

 

Nasz ceniony Użytkownik Inhis jest z nami od: niedziela, 23 sierpnia 2009.


Nasi Partnerzy:

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ankiety DDOpl:
Jakim typem gracza mógłbyś siebie określić?
o.0 - 37.6%
Bardziej każual niż hardcore - 6.9%
Bardziej hardcore niż każual - 8.6%
Jestem każualem - 12.2%
Jestem hardcorem - 16.7%
Każualowy hardcore - 8.6%
Te określenia do mnie nie pasują - 9.4%
Ta ankieta już się zakończyła
Partnerzy i Listy:
Neverwinter

TOP50 Gry

Katalog SEO (moderowany)

Dołącz do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|